ACCESS IT

Okres realizacji: od maja 2009 do kwietnia 2011
Strona projektu: http://www.access-it.org/
ACCESS IT - Logo

Access IT to dwuletni projekt finansowany ze środków programu Culture 2007-13. W projekcie biorą udział instytucje z Grecji, Turcji, Serbii, Wielkiej Brytanii i Polski. Prace w projekcie Access IT zostały ukierunkowane na rozwój wiedzy i umiejętności w zakresie cyfryzacji dóbr kultury, zagadnień związanych udostępnianiem ich on-line oraz agregacją zgodnie z wymaganiami stawianymi przez portal Europeana.

Access IT zapoczątkuje tworzenie trwałych rozwiązań dla tych problemów w trzech biorących udział w projekcie krajach (Grecja, Serbia i Turcja). Zastosowane rozwiązania zostaną oparte na doświadczeniach i sprawdzonych wzorcach z powodzeniem wdrożonych w innych krajach UE (w szczególności w Polsce). Projekt ma być podstawą dla zbudowania programu szkoleń i powołania ośrodków kompetencyjnych, w których zainteresowane osoby będą mogły zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności do budowania nowoczesnych bibliotek cyfrowych. Wypracowany model działania będzie nadawał się również do propagowania w innych krajach objętych programem Culture 2007-13.

PCSS, reprezentowany w projekcie przez Zespół Bibliotek Cyfrowych, jest głównym partnerem techniczno-merytorycznym projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*