Konferencja projektu IMPACT – Digitalizacja i OCR.

Zapraszamy do uczestnictwa w finalnej konferencji projektu IMPACT pod tytułem: “Digitalizacja i OCR: Lepiej, szybciej, taniej. Rozwiązania projektu IMPACT oraz przyszłe wyzwania”. Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 października 2011 w Londynie. W ramach konferencji projekt IMPACT zaprezentuje końcowe rezultaty, wraz z wynikami badań w kontekście OCR i technik lingwistycznych.

Konferencja będzie również miejscem oficjalnego uruchomienie Centrum Kompetencji IMPACT, którego celem jest dzielenie się doświadczeniami oraz ekspertyzą w zakresie digitalizacji, wraz z udostępnianiem narzędzi usprawniających proces digitalizacji.

Program konferencji jest dostępny na jej stronie domowej, najważniejsze wystąpienia wygłoszą m.in. Khalil Rouhana (Komisja Europejska), Michael Fuchs (ABBUU Europe), Paul Fogel (Biblioteka Cyfrowa w Kalifornii) Clemens Neudecker (Biblioteka Królewska, Holandia), Asaf Tzadok (IBM Haifa), Majlis Bremer-Laamanen (Biblioteka Narodowa Finlandii), Katrien Depuydt (INL) and Klaus Schulz (Uniwersytet w Monachium), Stephen Krauwer (koordynator projektu CLARIN).

Więcej informacji podawanych będzie na bieżąco na stronie konferencji oraz poprzez Twitter (hashtag: #impactconf2011). Konferencja prowadzona będzie w języku angielskim.

Jedno przemyślenie nt. „Konferencja projektu IMPACT – Digitalizacja i OCR.

  1. Może na konferencje przydadzą się doświadczenia dyskutowane tutaj – Lepszy OCR w plikach DjVu
    Nowy FR bardzo fajnie sobie radzi z OCR plików DjVu co jest bardzo dobrą informacją dla polskich BC. Fajnie byłoby mieć mechanizm, który potrafiłby wsadowo przerobić silnikiem FR11 pliki DjVu znajdujące się już w BC, wtedy musielibyśmy się skupić tylko na produkcji bardzo dobrej jakości plików DjVu.
    Może przy okazji konferencji nadarzy się okazja aby przekonać firmę ABBYY do zaimplementowania mechanizmu konwersji z FR11 do FRXIX. Gotyk niestety trzeba ciągle rozpoznawać silnikiem FR7.

    Trzymam kciuki za powodzenie tej konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*