Hack4Europe! – Poland

7 i 8 czerwca, w zabytkowych wnętrzach Pałacu Działyńskich w Poznaniu, odbędzie się polska edycja hakatonu Hack4Europe!

„Hack4Europe!” to seria czterech spotkań zorganizowanych przez Fundację Europeana w czterech miastach: Poznaniu, Londynie, Barcelonie i Sztokholmie. Ich celem jest odkrycie ekonomicznego i społecznego potencjału otwartych danych dotyczących dziedzictwa kulturowego.

W wydarzeniu tym uczestniczyć będzie do 30 programistów z Polski i krajów sąsiedzkich. Uzyskają oni dostęp do zgromadzonych w Europeanie danych opisujących ponad 19 milionów obiektów dziedzictwa kulturowego. Dostęp będzie realizowany poprzez API Europeany.

Zaproszeni programiści będą mieli możliwość twórczej realizacji swoich pomysłów na wykorzystanie danych pochodzących z Europeany i zbudowanie prototypowych aplikacji. Najlepsze prototypy powstałe w czasie spotkania zostaną nagrodzone w następujących kategoriach:

  • największy potencjał komercyjny
  • najsilniejsze oddziaływanie społeczne
  • najbardziej nowatorski pomysł
  • najlepszy projekt zdaniem uczestników

Poza nagrodami od Fundacji Europeana, SpeedUp Investments ufundowało po 1 000 zł nagrody dla najlepszych prototypów z każdej z powyższych kategorii!

Autorzy czterech najlepszych prac z całej serii spotkań „Hack4Europe!” zostaną zaproszeni na spotkanie Digital Agenda Assembly, które odbędzie się w dniach 16-17 czerwca w Brukseli. Tam Neelie Kroes (wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i komisarz europejski ds. agendy cyfrowej) w czasie specjalnej ceremonii nagrodzi zwycięzców.

Ponadto Fundacja Europeana pokryje wszystkim uczestnikom koszty dojazdu (w tym również przelot samolotem), noclegów (do 100 EUR dziennie, maks. 2 noce) oraz wyżywienia (do 50 EUR dziennie, maks. 2 dni).

Aby zgłosić swój udział należy zarejestrować się na stronie: http://hack4europepl.eventbrite.com/. Organizator potwierdzi uczestnictwo w konkursie w ciągu kilku dni.

Przydatne informacje

Hack4Europe Polska jest organizowane we współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym i Biblioteką Kórnicką PAN, która udostępnia na potrzeby hakatonu zabytkowe pomieszczenia w Pałacu Działyńskich mieszczącym się przy Starym Rynku w Poznaniu.

Zapraszamy do udziału!!!

Jedno przemyślenie nt. „Hack4Europe! – Poland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*