ACCESS IT – Konferencja końcowa projektu

W dniu 21 marca w Stambule (Turcja) odbyła się konferencja podsumowująca dwuletni projekt Access IT. W ramach tego projektu Zespół Bibliotek Cyfrowych PCSS opracował program szkoleń e-learningowych (dostępny pod adresem http://dl.psnc.pl/moodle), mający na celu przybliżenie tematyki tworzenia bibliotek cyfrowych pracownikom małych, lokalnych i regionalnych instytucji pamięci. W ramach projektu kurs ten został szeroko wdrożony w Serbii, Grecji oraz Turcji, o czym informowaliśmy już wcześniej na naszych stronach.

Program konferencji dostępny jest na stronie projektu. Zespół PCSS na konferencji prezentował m.in. Europeanę oraz projekt EuropeanaLocal. Przedstawiliśmy również opracowany kurs e-learningowy oraz omówiliśmy zasady jego wykorzystania oraz dalszego rozwoju. Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami z konferencji.

Na konferencji pokrótce przedstawiony został projekt Access IT Plus. Projekt ten będzie kontynuacją obecnego projektu i rozpocznie się jeszcze w pierwszej połowie 2011 roku. W ramach tego projektu kurs e-learningowy zostanie rozbudowany, opracujemy również podstawowe pakiety oprogramowania przydatne w procesie digitalizacji i tworzenia biblioteki cyfrowej w mniejszych instytucjach. Tym razem krajami docelowymi działań edukacyjnych będą: Chorwacja, Albania oraz Bośnia i Hercegowina. Więcej informacji na temat tego projektu wkrótce…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*