400 tysięcy publikacji w polskich bibliotekach cyfrowych!

24 maja 2010 około godziny 10:20 łączna liczba publikacji w polskich bibliotekach cyfrowych przyłączonych do FBC przekroczyła 400 tysięcy.

Czterystutysięczna publikacja to „Mosty-Nasze Słowo : pismo Żydowskiej Partii Robotniczej (Poalej-Sjon Haszomer Hacair). R. 4 (1949) nr 44 (447)” udostępniana przez e-bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego.

Przy okazji oszacowaliśmy tempo przyrostu publikacji w polskich bibliotekach cyfrowych w przeciągu ostatnich 3 miesięcy. Wg danych przechowywanych w FBC średnio 15 000 publikacji jest dodawanych co miesiąc. Jeszcze pod koniec roku 2009 obliczyliśmy przyrost w granicach 10 000 publikacji miesięcznie. Oznacza to wzrost o 5 000 publikacji! Więcej znajdą Państwo na stronie z wykresem łącznej liczby publikacji.

Miło nam zauważyć także, że wysiłek bibliotekarzy cyfrowych jest doceniany przez portal Historia i Media. Portal ten rozpoczął cykl artykułów pod nazwą „Znalezione w polskich bibliotekach cyfrowych” o szczególnie atrakcyjnych materiałach odnajdywanych przy pomocy FBC. Zachęcamy do zapoznania się z nim!

Wszystkim współtworzącym polskie biblioteki cyfrowe serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*