SCAPE

Okres realizacji: od września 2013 do września 2014

Strona projektu: http://scape-project.eu/

Projekt SCAPE (ang. Scalable Preservation Environments) jest projektem badawczo-rozwojowym dotyczącym rozwoju technologii i narzędzi dla długoterminowego przechowywania danych. W szczególności obszary zadaniowe, którymi zajmują się partnerzy projektu dotyczą:
• Infrastruktury oraz narzędzi umożliwiających skalowalne przetwarzanie danych.
• Prototypowego oprogramowania wykonującego zautomatyzowane scenariusze przetwarzania i przechowywania danych z zapewnieniem odpowiedniej jakości.
• Integracji wyżej wymienionych elementów z systemem planowania i monitorowania procesu przechowywania danych.Walidacja wyników projektu będzie prowadzona w ramach trzech podstawowych scenariuszy, wymagających przetwarzania danych w dużej skali, które zdefiniowane zostały na początkowym etapie projektu w odniesieniu do następujących zasobów :
• Repozytoria cyfrowe ze środowiska bibliotekarskiego.
• Zawartość stron www dostępna w systemach archiwizacji stron internetowych.
• Dane z wyników badań naukowych.W ramach rozszerzenia zakresu projektu (09.2013-09.2014) o dodatkowe prace związane z uruchomieniem nowych scenariuszy walidacyjnych, do projektu dołączyły z Polski: Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) i Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii (WCPiT). PCSS i WCPiT będą pracowały nad scenariuszamidługoterminowego przechowywania i dostępu do danych medycznych.
SCAPE project

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*