Centrum Kompetencji IMPACT nabiera rozpędu

Z początkiem 2012 roku Centrum Kompetencji IMPACT osiągnie swój docelowy kształt i będzie gotowe do współpracy i świadczenia pomocy w zakresie masowej digitalizacji. Ponieważ inicjatywa ta powstała w efekcie działań w ramach projektu IMPACT, kluczowe role w konstrukcji centrum odgrywają jego partnerzy.

Pięciu partnerów projektu IMPACT zadeklarowało chęć wzmożonego zaangażowania w rozwój i działania Centrum Kompetencji IMPACT i zadeklarowało chęć znalezienia się w grupie instytucji wspierających i zarządzających centrum. Liderem tego przedsięwzięcia będą Uniwersytet w Alicante oraz Biblioteka Cyfrowa Miguel de Cervantes, a członkami rady zarządzającej będą Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Biblioteka Królewska Holandii, Biblioteka Narodowa Francji oraz Instytut Leksykologii Holenderskiej. PCSS poza aktywnym wspieraniem centrum od strony merytorycznej, służył będzie również pomocą w zakresie utrzymania go od strony technicznej. Kluczowym elementem w tym zakresie jest umieszczenie stron WWW Centrum Kompetencji IMPACT na serwerach PCSS.

Zachęcamy Państwa do udziału w działaniach Centrum Kompetencji IMPACT, zarówno w charakterze instytucji wiodącej, jak i korzystającej z doświadczeń i narzędzi opracowanych w ramach projektu IMPACT. Szczegóły znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Centrum Kompetencji IMPACT: www.digitisation.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*