Kursy edukacyjne ACCESS IT w Turcji

Kursy e-learningowe ACCESS IT (więcej informacji tutaj) zostały stworzone aby wesprzeć edukacje w zakresie digitalizacji i bibliotek cyfrowych w Grecji, Serbii i Turcji. W oparciu o materiały przygotowane przez Zespół Bibliotek Cyfrowych PCSS, partnerzy projektu ACCESS IT pracują w chwili obecnej nad uruchomieniem swoich portali e-learningowych. Z przyjemnością informujemy, że prace związane z tłumaczeniem i przystosowywaniem kursu zostały właśnie zakończone w Turcji.

Prof. Bülent Yılmaz (koordynator projektu ACCESS IT w Turcji) z uniwersytetu Hacettepe w Ankarze poinformował, że z dniem 10 stycznia 2011 studenci uniwersytetu Hacettepe oraz wszyscy zainteresowani będą mogli rozpocząć korzystanie z tureckiej wersji kursów ACCESS IT. Turecki portal dostępny jest pod adresem: http://193.140.238.102/moodle.

Większość materiałów z kursu „Digital Repositories for small memory institutions” (DRMSI) została przetłumaczona na język turecki. Poza tym, kurs ten został podzielony na dwie mniejsze części: „Digitisation” oraz „Digital Content Management”. W wyniku tych prac przyszli uczestnicy kursu będą mogli brać udział w trzech kursach (trzeci to niezmieniony kurs „Cooperation with Europeana”). Osoby, które ukończą kurs i zdadzą końcowy egzamin otrzymają certyfikat ACCESS IT sygnowany przez uniwersytet Hacettepe.

Pierwsza edycja kursu trwać będzie do 6 marca 2011.

Jedno przemyślenie nt. „Kursy edukacyjne ACCESS IT w Turcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*