Konferencja „Digitalizacja. Znaczenie nowych technologii informacyjnych w udostępnianiu i ochronie zbiorów bibliotek muzealnych”

W dniach 4-5 października 2010 r. w Oświęcimiu odbyła się konferencja związana z tematyką digitalizacji zbiorów bibliotek muzealnych, pt. „Digitalizacja. Znaczenie nowych technologii informacyjnych w udostępnianiu i ochronie zbiorów bibliotek muzealnych”. Konferencja została zorganizowana wspólnie przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Bibliotekę Muzeum Auschwitz. Na konferencji omówiono szereg zagadnień odnoszących się do tematyki konferencji, włączając w to zarys historyczny KL Auschwitz, kwestie prawa autorskiego, organizacji pracy w ramach pracowni digitalizacji oraz omówienie praktycznego przykładu Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej. Tomasz Parkoła z Zespołu Bibliotek Cyfrowych PCSS zaprezentował oprogramowanie do budowy bibliotek cyfrowych dLibra.

One thought on “Konferencja „Digitalizacja. Znaczenie nowych technologii informacyjnych w udostępnianiu i ochronie zbiorów bibliotek muzealnych”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*